Hillary Clinton chce financovat “hnutí odporu” proti Trumpovi

0

Bývalá ministryně zahraničí a neúspěšná kandidátka na úřad prezidenta Spojených států dnes oznámila založení organizace, jejímž cílem je financování “skupin odporu” (resistance groups), které stojí proti prezidentu Trumpovi. Organizace má název Kupředu společně (Onward together) a jejím posláním je “prosazovat progresivní hodnoty a pracovat na budování lepší budoucnosti pro budoucí generace.”

Skupiny, které chce Clinton sponzorovat, jsou například Swing Left, aktivistická organizace podporující politiku Demokratů ve státech, kde je podpora Republikánů a Demokratů tradičně vyrovnaná; Emerge America, skupina podporující ženy v Demokratické straně usilující o nějaký úřad; Color of Change, skupina zaměřená na reformu soudního systému v USA a Run for Something, což je skupina zaměřená na posílení mladých levicových aktivistů usilujících o státní funkce.

Právní forma organizace umožní, že nebude nutné zveřejňovat sponzory.

Hillary Clinton také uvedla, že se příštích prezidentských voleb už neúčastní.

Jak na aktivity Hillary Clinton odpoví pravice? Nechme se překvapit. Amerika je zemí s největší tradicí občanského aktivismu a v těchto volbách pravice dokázala, že se dokáže zmobilizovat. Více tzv. progresivismu by mohlo Ameriku definitivně zabít.

zdroj

 

Komentáře

komentáře