Seth Rich, zavražděný stážista v Bílém domě, měl před smrtí kontaktovat WikiLeaks

0

Už rok je internet plný různých konspiračních teorií, proč musel zemřít stážista Bílého domu, Seth Rich. Nyní se však objevila jedna zásadní informace, a totiž, že Rich mohl před svou smrtí komunikovat s organizací WikiLeaks.

Seth Rich byl loni v červenci v hlavním městě USA zastřelen na ulici. Policie případ uzavřela jako loupežnou vraždu, a pachatel nebyl dosud dopaden. Rodinou najatý soukromý vyšetřovatel Rod Wheeler nyní tvrdí, že se v Sethově notebooku nachází důkazy o jeho kontaktech s WikiLeaks. WikiLeaks, které v roce 2006 založil Julian Assange, se zaměřují na zveřejňování dokumentů, které odhalují utajenou činnost různých státních institucí i jednotlivých politiků. Nejobsáhlejším odhalením bylo zveřejnění všech amerických, tajných i oficiálních, základen po celém světě.

Wheeler, který je bývalým vyšetřovatelem z oddělení vražd ve Washington D.C. tvrdí, že mu jeho dobrý zdroj z policejního sboru sdělil, že vyšetřovatelé Richovy vraždy dostali pokyn se v případu “nešťourat.” Ani policejní sbor ani FBI prý s Wheelerem nespolupracují, což je extrémně neobvyklé. Wheeler se nyní snaží dostat k Richovu počítači, který je buď v rukou policie nebo FBI.

Dnes mají být zveřejněny další informace k případu.

Komentáře

komentáře