Německý soud nevyhověl šéfce AfD, kterou moderátor televize označil za “nacistickou děvku”

0
Foto Reuters

Německý soud v Hamburku dnes odmítl požadavek předsedkyně pravicové Alternativy pro Německo pro předběžné rozhodnutí zakazující znovu vysílat televizní program, ve kterém ji moderátor označil za “nacistickou děvku.”

Hamburský soud rozhodl, že satira je chráněna svobodou slova a že jako veřejná osoba musí předsedkyně AfD, Alice Weidel, snést zvýšenou kritiku.

Vysílání televize NDR z 27. dubna vysílalo část řeči Weidel ze stranického kongresu, kde vystoupila proti politické korektnosti.

“Nemůže být, že lidé, kteří upozorňují na problémy v naší zemi, jsou postihováni tvrději, než problémy samotné,” řekla Weidel na kongresu, který ji jmenoval hlavní kandidátkou pro zářijové volby.

“A my jako demokraté a patrioti nebudeme umlčeni. Protože politická korektnost patří na smetiště historie,” dodala.

Poté, co televize odvysílala tuto sekvenci, moderátor řekl: “Správně! Skončeme s politickou korektností. Ta nacistická děvka má pravdu. Bylo to dost nekorektní? To doufám!”

“Divák chápe, že výraz “nacistická” je nadsázka, která se vztahuje ke zvolení žalující vedoucí kandidátkou AfD a nemá vést k tomu, aby divák věřil, že žalující podporuje nacistickou ideologii,” prohlásil soud.

Podle soudu není závadné ani slovo děvka. Bylo prý použito v souvislosti s jejím voláním po ukončení politické korektnosti.

Soud v Hamburku tak vyslal signál, že proti patriotům je dovoleno vše. Nadávky se omluví nadsázkou, nebo se prohlásí, že si za ně můžete sami. Podobným způsobem se může omluvit i násilí, které si oběť částečně svým politickým vystupováním zaslouží, a útočníkům bude sloužit jako polehčující okolnost.

Alice Weidel se odvolala k soudu vyšší instance. Může jen doufat, že narazí na soudce nemarxistu, který její případ rozsoudí bez zaujetí a spravedlivě.

 

Komentáře

komentáře