Novým velvyslancem USA v ČR bude obránce západní civilizace, Steve King

0

Steve King není čtenářům Středoevropana tak neznámý. Už v březnu se o něm mohli dočíst v souvislosti s jeho výrokem, že západní civilizaci nelze obnovit dětmi někoho jiného. Tento senátor za stát Iowa bude novým velvyslancem USA v České republice.

King v úřadu velvyslance vystřídá Obamova chráněnce Schapira a zrovna v případě těchto dvou lidí by se těžko hledali lidé natolik politicky rozdílní. Schapiro byl liberál a v České republice podporoval politiku, která se neslučovala s většinovým názorem obyvatel země. Díky tomu nebyl příliš oblíbený ani u prezidenta Zemana, který mu dokonce vzkázal, že na Hrad má zavřené dveře.

To by v Kingově případě nemělo platit. Kingovy názory totiž rezonují s většinovým diskurzem v České republice. Alespoň v těch zásadních věcech, ačkoliv je třeba vnímat rozdíl mezi USA a Evropou, která je v některých věcech většinově liberální.

To se týká například potratů, proti kterým King vystupuje zcela nekompromisně, nebo některých jeho návrhů ve věci ochrany zvířat, kdy King zastává spíše “venkovský” pohled na zvířecí práva. King je také proti homosexuálním manželským svazkům.

Na druhou stranu lze shodu najít v právu na držení zbraní. S obyvateli České republiky si bude notovat ve svém postoji k imigraci, islámu a pozitivní diskriminaci, proti kterým vystupuje.

Steve King věří v nadřazenost Západní civilizace a během prezidentské kampaně v USA podporoval Donalda Trumpa, v holandských volbách Geerta Wilderse a ve francouzských prezidentských volbách poslal svou podporu Marine Le Pen vzkazem: “Naše sdílená civilizace musí být zachráněna.”

Pane Steve Kingu, vítejte v Praze. Vítejte v České republice.

Komentáře

komentáře