Asijská děkanka na Yale použila urážlivý výraz “white trash”. Vyhodili jí.

0
Yale. Foto NBC

Ten výraz používají i někteří levicoví aktivisté u nás, když chtějí škatulkovat sociálně nižší vrstvu obyvatel České republiky. Tady jim to zatím prochází, ale děkance na americké univerzitě Yale, June Chu, výraz “white trash” zlomil vaz.

Školou totiž začalo kolovat její hodnocení jedné japonské steak restaurace ve městě, kde napsala: “Pokud jste bílé smetí (white trash), tak je to perfektní místo pro vaši večeři.”

Člověk, který má na univerzitě na starosti administrativu dále zjistil, že existuje mnoho dalších podobných hodnocení, kde June Chu napadá lidi ať už na základě jejich rasové příslušnosti, nebo sociální skupiny. A proto bylo rozhodnuto o jejím odchodu na dovolenou, který fakticky znamená vyhazov.

Dnes už bývalá děkanka se po několika dnech za své výroky omluvila, ale co na takové omluvě může být upřímné, že?

Výraz “white trash” se v Americe používá jako urážlivé označení nižších sociálních vrstev bílých Američanů, a samozřejmě to není nějaký běžný, akceptovaný výraz, který by měl být tolerován. A to jak v Americe, tak ani u nás v České republice, až se s ním zase bude nějaký levicový aktivista v diskusích na sociálních sítích ohánět.

zdroj

Komentáře

komentáře