Až 21 procent obyvatel Německa má cizí kořeny

0

S dost šokujícím zjištěním přišla německá televizní stanice ZDF. Zatímco v zemích bývalého východního Německa má “jen” každý dvacátý obyvatel imigrantské kořeny, na západě je to v průměru každý čtvrtý člověk. Celkový průměr Německa je pak neuvěřitelných 21 procent lidí s imigrantskými kořeny. Každý pátý obyvatel Německa je cizinec.

Východ Německa jsou země Sasko, Durynsko, Sasko-Anhaltsko, Meklenbursko-Pomořansko a Braniborsko, které mají každá 5 procent obyvatel cizího původu s výjimkou Braniborska, kde je to procent 6. Nicméně v Berlíně je to celých 28 procent. Téměř třetinu obyvatel Berlína netvoří Němci.

V bývalém západním Německu jsou čísla ještě dramatičtější. Země jako Bádensko-Württembersko a Hesensko mají mezi svými obyvateli 28 procent cizinců. Ale prim drží města Hamburg a Brémy, ve kterých žije cizinců 29 procent.

Tento trend je typický pro všechny země západní Evropy, kde je původní obyvatelstvo postupně nahrazováno obyvatelstvem nepůvodním. Nejvýraznější je tento trend v Londýně, kde budou Angličané již brzy tvořit méně než polovinu obyvatel svého hlavního města.

Komentáře

komentáře