Imigranti jsou ve Švédsku odpovědi za 90 procent střílení

0
Foto Getty

Nová studie zjistila, že lidé s imigrantskými kořeny jsou ve Švédsku zodpovědni za 90 procent střelby na ulicích.

“Mladí muži s imigrantskými kořeny stojí podle nedávné studie téměř za všemi vraždami a pokusy o ně střelnou zbraní. Většina z nich pochází ze Středního východu a severní Afriky,” píše list FriaTider.

Statistika pochází z výzkumu švédského listu Dagens Nyheter, který zjistil, že ze 100 lidí zapojených do vražd a pokusů o ně, při kterých byla použita střelná zbraň, mělo 90 z nich alespoň jednoho rodiče narozeného mimo Švédsko.

80 procent pachatelů je ze Středního východu a severní Afriky, ze zemí jako je Irák, Írán, Libanon, Turecko, Somálsko a Eritrea.

Noviny spekulují i nad tím, že důležitým faktorem může být i nezaměstnanost. Méně než 30 procent Somálců žijících ve Švédsku má práci.

“Je fakt, že k fenoménu pouličního násilí dochází v některých oblastech, a většina z těch, kdo tam žijí, jsou cizinci,” říká Amir Rostami ze Stockholmské univerzity.

Čísla potvrzují tvrzení seniorního policejního důstojníka Petera Springarera, že zločiny, které vyšetřuje, včetně znásilnění, napadení, prodeje drog a vražd, jsou téměř výlučně páchány někým, kdo se jmenuje “Mohammed”, nebo podobně, a pachatelé jsou většinou z Iráku, Turecka, Afghanistánu, Somálska nebo Sýrie.

Místo, aby švédská vláda řešila, proč jsou imigranti tak moc reprezentováni ve statistikách zločinu, pronásleduje ty, kdo na problém upozorňují.

Švédsko nedávno umístilo tisíce lidí na “seznam nenávisti”, a zablokovalo ve Švédsku jejich Twitterové účty, jen proto, že tito lidé zpochybňovali, že přijímání imigrantů je dobrý nápad. Na seznamu se tak ocitly i zcela nepolitické osoby jako švédská hvězda YouTube PewDiePie.

zdroj

Komentáře

komentáře