Komentář: Jak se Česká republika může ubránit terorismu

0

Kritici populismu říkají, že jeho propagátoři nabízejí jednoduchá řešení. Někdy je ale problém tak jasný, a jeho řešení tak prosté, že není třeba žádná složitá řešení hledat.

Evropa je od roku 2015 vystavena častým teroristickým útokům. Země, které jsou jim vystaveny nejvíce, jsou Velká Británie, Francie, Německo, Belgie, ale zasaženo bylo i Dánsko a Švédsko.

Tyto země mají něco společného – vysoké procento imigrantské muslimské populace. Jejich boj s terorismem má následující podoby.

  1. Bezprostředně po útoku jsou lidé v zemi, včetně cizinců, vládou vyzváni k jednotě, a objevují se prohlášení, že terorismus tuto jednotu nezničí.
  2. Známé osobnosti ukáží svou solidaritu s muslimy a snaží se vytvořit dojem, že jejich země islám respektuje a je k muslimům přátelská.
  3. Hlasy hledající spojení mezi islámem a terorismem jsou umlčovány, internetové diskuse jsou blokovány, hledají se způsoby, jak kritiku islámu z internetu zcela odstranit.
  4. Školáci jsou voděni do mešit a je jim vysvětlováno, že islám je náboženství míru.
  5. Tvrdí se, že terorismus porazí ještě větší otevřenost společnosti cizincům. Že více imigrantů z muslimských zemí vytvoří v zemi zasažené terorismem atmosféru, ve které se muslimové budou cítit dobře.

Přes to všechno, přes všechna vstřícná gesta, terorismus a radikalismus ze zasažených zemí nemizí. Naopak se stupňuje. Každý vidí, že výše uvedené metody boje s terorismem nemají výsledky.

Čtyři evropské země mají s islámským terorismem a radikalismem téměř nulovou zkušenost. Jsme to my, Česká republika, Slovensko, Polsko a Maďarsko. Co děláme oproti západním zemím jinak, že u nás nevybuchují sebevražední atentátníci na koncertech plných dětí? Proč se nám teror vyhýbá? Podívejme se, kdo páchal atentáty v západních zemích:

Útok na redakci Charlie Hebdo – Francouzi arabského původu

Útoky z listopadu 2015 v Paříži – Francouzi a Belgičané arabského původu

Útok v Nice – Francouz arabského původu

Útok v Bruselu v březnu 2016 – Belgičané arabského původu

Útok kamionem v Berlíně – Tunisan

Útok u londýnského parlamentu 2017 – Brit afrického původu

 

Existuje jasná souvislost mezi terorem a procentem imigrantské populace. Protože v České republice, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku je procento imigrantů mizivé, není zde terorismus. Nemusíme vyzývat k jednotě, vodit školáky do mešity, vyjadřovat muslimům solidaritu a mluvit o náboženství míru. Problém u nás neexistuje, protože tu nemáme žádné imigranty.

Pokud se chceme ubránit terorismu, neinspirujme se Západem. Ten recept na jeho řešení nemá. Ten máme my. Nulovou migraci.

Komentáře

komentáře