Dvojí metr Facebooku

0

YouTuber a redaktor amerického zpravodajského serveru Breitbart, Paul Joseph Watson, si na vlastní kůži vyzkoušel dvojí metr Facebooku při hodnocení tzv. závadného obsahu. Absurdní je pro to, co se stalo, slabé slovo.

PJW minulý týden na Facebooku obdržel výhrůžku od jednoho z uživatelů, který mu hrozil smrtí, pokud bude zesměšňovat Alláha a islám. PJW zprávu nahlásil administrátorům Facebooku, info o své aktivitě zavěsil na Twitter, aby lidé, kteří ho sledují, byli v obraze, a čekal, co se bude dít dál.

Dostal odpověď, že Facebook prověřil jeho oznámení, a text, ve kterém je mu vyhrožováno smrtí, neodporuje standardům Facebookové komunity.

Ano, to se stává. Jakmile jste politicky trochu víc napravo, je proti vám dovoleno téměř vše. Ale to hlavní teprve přijde.

PJW výhrůžku včetně vyjádření vzal a nahrál veřejně na svůj profil, ať to vidí co nejvíce lidí. Kromě tisíců sdílení PJW obdržel další výhrůžky smrtí. ALE. Když se dnes ráno pokusil přihlásit na Facebook, přivítalo ho varovné okno Facebooku, ve kterém stálo, že příspěvek, který sdílel, obsahuje obsah, který není v souladu se standardy Facebookové komunity. Ten samý příspěvek, který Facebook předtím označil jako nezávadný, a který, když jej PJW sdílel, tak se stal závadným a Facebook jej odstranil.

Pokud je vám vyhrožováno smrtí, je to v pořádku. Pokud o tom informujete veřejnost, porušujete standardy.

Komentáře

komentáře