Zpěvák The Smiths, Jim Morrissey, zkritizoval po Manchesteru britské politiky

0
Morrissey, foto Wikipedia

Jim Morrissey, zpěvák legendární britské kapely The Smiths, se pustil do britských politiků.

Slavil jsem své narozeniny v Manchesteru, když začaly přicházet zprávy o bombě v Manchester Arena. Ten hněv je obrovský.

Z jakého důvodu to nikdy neskončí?

Theresa May říká, že takové útoky “nás nezlomí,” ale její vlastní život se žije v neprůstřelné bublině, a určitě dnes nemusí v márnicích v Manchesteru identifikovat žádného mladého člověka. “Nezlomí nás” také znamená, že tragédie nezlomí ji, nebo její politiku ohledně imigrace. Mladí lidé z Manchesteru už zlomeni jsou – díky ji, Thereso. Sadiq Khan říká, že “Londýn je s Manchesterem spojený,” ale už neodsoudí Islámský stát, který za útok převzal odpovědnost. Královna obdržela absurdní chválu za její “silná slova” proti útoku, ale stejně nepřerušila zahradní slavnost v Buckinghamském paláci – což britský svobodný tisk nesmí kritizovat. Starosta Manchesteru prohlásil, že útok je dílem “extrémisty”. Čeho extrémního? Extrémního králíka?

V moderní Británii se každý zdá se bojí říct veřejně, to co říká v soukromí. Politici nám říkají, že se nebojí, ale oni nejsou nikdy oběťmi. Jak lehké je nebát se, když jste před střelbou chráněni. Lidé takovou ochranu nemají.

Morrissey
23. května 2017.

Komentáře

komentáře