Iráčan, který v rakouském bazénu znásilnil malého chlapce, dostane nižší trest

0
Foto APA

Soudce v případu znásilnění ve vídeňském bazénu měl pocit, že šestiletý trest je pro iráckého imigranta příliš přísný, a tak jej snížil na čtyři roky.

2. prosince 2015 dvacetiletý irácky imigrant Amir A. brutálně znásilnil desetiletého rakouského chlapce v bazénu Theresienbad ve Vídni, a šokoval celé Rakousko, když na svou obhajobu řekl, že měl “sexuální nouzi”.

Iráčan byl shledán vinným ze znásilnění a odsouzen k šesti letům vězení, ale soudce jeho trest snížil o dva roky, takže bude volný už v roce 2019.

Amir A., který přišel do Rakouska čistě z ekonomických důvodů a v Iráku nebyl pronásledován, se k brutálnímu znásilnění přiznal. Řekl, že neměl sex čtyři měsíce, a že šlo o nouzi.

Roland Kier, advokát násilníka, se po původním rozsudku odvolal s tím, že rozsudek je příliš krutý a přehnaný.

Případ se dostal až před rakouský Nejvyšší soud a předseda senátu soudce Thomas Philipp se s názorem advokáta ztotožnil. Čtyřletý trest je prý dostačující vzhledem k tomu, že to byl první Iráčanův zločin v Rakousku a nebyl dosud pro obtěžování dětí evidován.

Zločin nazval jednorázovým incidentem a dodal, že si není jistý, že čin bude mít na desetiletého znásilněného chlapce trvalý dopad. Kromě toho vzal v potaz věk útočníka, jeho přiznání i projevenou lítost.

Malý chlapec po útoku trpí post-traumatickým stresem. Proti rozsudku už ale není odvolání.

zdroj

 

Komentáře

komentáře