Nová britská učebnice pro děti učí školáky “pochopit teroristy”

0
Britští školáci. Foto Getty

Anglické školství je posledních několik desítek let ovlivňováno levicovými agitátory. Jejich vymývání mozku právě dosáhlo nového dna, když mezi britské školáky rozšířili knihu “Mluvit o terorismu”, která je má naučit vžít se do role teroristy a pochopit jeho motivaci.

Kniha vysvětluje, že terorismus je jen jedním ze “způsobů vedení války”. Teroristé prý zabíjejí lidi, protože jsou přesvědčeni, že se s nimi nejedná “fér a není jim prokazován respekt”.

Kniha také dává příklady teroristů, jejichž ideje se prý ukázaly být správné. “Sufražetky používaly násilí a byly nazývány teroristkami,” stojí v knize. “Dnes je mnoho lidí považuje za statečné ženy a oceňuje jejich boj za právo volit.”

Kritici knihy tvrdí, že je naprosto zcestné srovnávat např. boj za ženskou emancipaci s činy náboženských fanatiků, kteří “nás chtějí všechny zabít.” “Sedmiletí školáci by neměli být vystaveni propagandě, která se snaží zabijáky polidštit.”

Knihu vydalo nakladatelství Brilliant Publications, a předmluvu ji poskytl předseda organizace NSPCC, která se už od 19. století zabývá prevencí týrání dětí.

Komentáře

komentáře