Rvačka mezi poslanci v Texasu kvůli ilegálům

0
Demonstranti v Austinu. Foto CNN

Je to nakonec celkem vtipná historka, ačkoliv s vážným podtextem. V hlavním městě amerického státu Texas včera poslanci za tento stát schvalovali nový balíček zákonů. V závěru jednání do budovy vtrhlo několik stovek demonstrantů, podle fotografií ve své většině Hispánci, kteří protestovali proti jednomu ze zákonů, který již byl schválen guvernérem Texasu, a který omezuje tzv. azylová města – místa, která chrání ilegální imigranty.

Jeden z poslanců, republikán Matt Rinaldi, si všiml, že někteří demonstranti mají transparenty se slovy “Jsem ilegál a zůstanu tu.” A napsal na svůj Facebook, že na demonstranty zavolal imigrační.

Poté, co svůj krok oznámil několika demokratickým poslancům na něj jeden z nich, Poncho Nevarez, fyzicky zaútočil. Ostatní poslanci se do rvačky vložili a Poncho měl Rinaldimu říct, že ho dostane. Rinaldi odvětil, že pokud se o to pokusí, zastřelí ho v sebeobraně.

Poncho novinářům po incidentu řekl, že Rinaldi je rasista a on, jako syn mexických emigrantů, nedovolí lidem jako Rinaldi, aby jim jejich slova jen tak prošly.

Komentáře

komentáře