V Berlíně salafisté a drogoví dealeři spolupracují

0
Němečtí salafisté

Drogoví dealeři v ulicích Berlína a radikální islámští salafisté se mohou zdát být zvláštními partnery, ale policie zjišťuje, že stále více islamistů je na drogovou scénu napojeno.

Prodej drog a radikální islám k sobě našli cestu v podobě berlínského teroristy a neúspěšného žadatele o azyl Anise Amriho, který v prosinci 12 lidí zabil a přes 50 zranil.

Amri, který v Berlíně navštěvoval salafistické mešity, byl policii známý jako drogový dealer nižší úrovně, ale spojení mezi drogami a radikálním islámem mohlo být hlubší naznačuje Taggespiegel.

Minulý týden policie zatkla devět drogových dealerů z prostředí žadatelů o azyl, kteří přišli z Iráku a Sýrie, a u čtyřech z nich se potvrdilo spojení na Islámský stát.

Berlínský senátor Andreas Geisel řekl, že je důležité, že policie zasahuje proti islamistickým drogovým dealerům, protože se ukázalo, že policie kvůli drogovým aktivitám Amriho měla možnost v minulosti zatknout, a snad i deportovat. Ačkoliv podle posledních informací Němci členy Islámského státu nemají kam deportovat, protože doma jim hrozí trest smrti, a v takovém případě deportaci německý azylový zákon nedovoluje.

Podle dalších reportů se také ukazuje, že arabské gangy používaly berlínské azylové domy k náboru drogových dealerů. Benjamin Jendro z Berlínské policejní unie říká, že arabské gangy nic neriskují, protože migranti nemají žádné záznamy v trestním rejstříku, a mnozí ještě nejsou dospělí a nemají informace o struktuře zločineckých organizací.

Vedle arabských klanů hledali v azylových domech rekruty i salafističtí kazatelé a organizace. V minulém roce německé ministerstvo vnitra zveřejnilo, že za jeden měsíc dochází k 20 až 60 pokusům salafistů o konverzi mladých žadatelů o azyl pro jejich myšlenky.

Poslanec za Křesťansko-demokratickou unii (CDU) Armin Schuster vyzval vládu, aby salafistům zakázala přístup do azylových domů a přístup k žadatelům o azyl. Ačkoliv mnoho salafistických organizací bylo zakázáno, zatím nedošlo k žádnému oficiálnímu zákazu jejich aktivit v azylových domech.

Šéf německé kontrarozvědky, Hans-Georg Maassen, říká, že počet islamistů v Německu stabilně roste. Počet známých salafistů od minulého roku vzrostl z 8650 na více než 10 tisíc a stále roste.

zdroj

Komentáře

komentáře