Bavička, která se nechala fotit s uříznutou hlavou Trumpa, se považuje za oběť

0

Kathy Griffin, americká všeumělkyně, která se nechala vyfotit se zakrvácenou a uříznutou umělou hlavou prezidenta Donalda Trumpa, v aktu, který připomínal nechvalně proslulé záběry z Islámského státu, dostala po zásluze vyhazov ze CNN a nikdo si s ní už nechce špinit ruce. Jeden by čekal, že si madam bude sypat popel na hlavu, a nějaký čas o ni nebude slyšet. Chyba. Kathy Griffin včera uspořádala v doprovodu své právničky tiskovou konferenci, kde se stylizovala do role oběti.

Celá tisková konference se změnila v trapnou šarádu, kdy si Griffin nejdříve stěžovala na “surovce Donalda Trumpa”, kterého se prý nebojí a “staré bílé muže”, kteří ji celý život utlačovali.

Nejsmutnější ovšem bylo, když konec své kariéry, který si způsobila sama svou fotografií, popisovala jako něco, co se ve Spojených státech ještě nestalo, a obvinila Trumpa, jeho děti a jeho ženu, že se ji snaží zničit život.

Ano. Toto je klasická strategie, kterou používá levice, jak vytvořit z pachatele oběť, a proti skutečné oběti vyvolat emoce veřejnosti. Kathy Griffin ale toto nemůže nikdo sežrat. Na tiskové konferenci si z ní udělal legraci jeden z reportérů, když ukázal upravenou fotografii Griffin, kde místo hlavy Donalda Trumpa drží hlavu své právničky.

Sledujme vývoj kolem Kathy Griffin. Sledujme, kdo se ji bude zastávat, a nebuďme překvapení, když se za pár měsíců stane ikonou boje za ženská práva, a revoluce proti Trumpovi. V Americe je možné vše.

Komentáře

komentáře