Ve sbírce pro fanouška Millwallu, který se postavil teroristům, už je milion

0

Lev z London Bridge, jak mu teď říkají, vlastním jménem Roy Larner, se má po svém uzdravení z osmi bodných a řezných ran nožem na co těšit. Ve sbírce, kterou pro něj lidé uspořádali, se do této chvíle sešlo téměř 35 tisíc liber, což je asi milion korun. A sbírka stále roste.

Pro Roye, fanouška londýnského fotbalového klubu Millwall, který má reputaci ostrých hochů, je to dvojnásob dobrá zpráva, protože Roy je bezdomovec. Má dočasný azyl v domě svého kamaráda, protože mu nevyšel vztah s jeho partnerkou, se kterou má čtrnáctiletou dceru Freyu.

Roy seděl v baru, do kterého vtrhli tři muslimští zabijáci, a na jejich volání o islámu odpověděl jen, “Jděte do hajzlu, já jsem Millwall!” A pak se do nich holýma rukama pustil. Možná chtěl zachránit ostatní hosty, kteří začali utíkat, nebo se v něm jen probudilo srdce starého anglosaského bojovníka. Jisté je, že bojoval dobře, a i když utržil velmi vážná zranění, jeho odpor trojici muslimských zbabělců donutil stáhnout ocas, a utéct ven, kde byli vzápětí zastřeleni policií.

Roy to okomentoval jako pravý bojovník, když řekl:

“Jsem dost hrdý na to, co jsem udělal. Mám řezné rány na ruce a dlaních. Bodli mě do boku. Mám ránu na krku, hlavě a kus ucha je pryč. Ale umřeli blízko mě, což byl jeden z nejlepších pocitů, který jsem kdy měl.”

Odkaz na sbírku pro Roye je na tomto odkazu

 

 

Komentáře

komentáře