Britské víkendové volby, dobrého z nich nevzejde nic.

0
Jeremy Corbyn. Předseda labouristů.

Zatímco v Holandsku a ve Francii měly vlastenecké síly alespoň nějakou šanci na úspěch, v Británii o tom nemůže být řeč. Strana Nigela Farage v britském volebním systému pravděpodobně mnoho nezíská, a tak se bude tradičně rozhodovat mezi konzervativci a labouristy.

Ačkoliv z pohledu světlých zítřků pro Británii jsou labouristé jednoznačně mnohem horší volba, bylo to za vlády konzervativců, kdy se v Británii významně rozšířil radikální islám a britská policie tomu nebyla schopná, a možná ani nechtěla, zabránit.

Průzkumy naznačují vítězství konzervativců, ale v případě výhry labouristů je dobré si představit jejich předsedu, Jeremy Corbyna.

Corbyn, ročník 1949, je kovaný marxista. Pokud bychom ho měli přirovnat k někomu na české politické scéně, tak by to nebyl Bohouš Sobotka, ale Vojtěch Filip. K obdivu k Marxovi se konečně i před dvěma lety přiznal v rozhovoru pro britský Express. Podle Corbyna byl Marx fascinující figurou, od které se máme všichni co učit.

V průběhu 80. a začátku 90. let byl Corbyn aktivní v podpoře IRA a britská tajná služba jej v té době intenzivně sledovala. Corbyn se s politickým křídlem IRA setkal při nejméně 72 příležitostech.

Corbyn také podporuje teroristické skupiny jako je Hizballáh a Hamas, o kterých se vyjádřil, že to jsou jeho přátelé.

Ale to není všechno. Pokud bude Corbyn zvolen a jeho politické plány budou naplněny, Británii čeká následující:

Ztratí Falklandy a Gibraltar

Vyšší daně a sociální dávky srazí Británii ekonomicky na dno

Zvýší se imigrace do Británie

Britskou armádu čekají výrazné škrty

Británie nebude komunikovat s USA kvůli Donaldu Trumpovi

Běženci z Calais budou moci vstoupit do Británie, jejíž hranice se otevřou

 

Průzkumy, které Corbynovi a jeho straně dávají téměř 40 procent, jsou jednoduše strašidelné a Britům již zřejmě není pomoci.

Komentáře

komentáře