Tým Saudské Arábie se omluvil za své nepřipojení se k minutě ticha za oběti teroru

0

Jak jsme včera informovali, před mezinárodním fotbalovým zápasem mezi Austrálií a Saudskou Arábií byla vyhlášena minuta ticha za oběti teroristů v Londýně. Zatímco tým Austrálie stál tiše bok po boku, a většina stadionu se v úctě zvedla ze sedadel, fanoušci hostí dál na svých místech pokračovali v konverzaci a fotbalisté saudského týmu se rozehřívali. Saudský tým se nyní za své chování omluvil.

“Hráči neměli v úmyslu nerespektovat památku obětí, nebo způsobit hněv jejich rodin, přátel, nebo kohokoliv zasaženého tou ukrutností.”

Fotbalová federace Austrálie zveřejnila prohlášení, že jak Asijská fotbalová konfederace, tak i Saudsko Arabský tým se na dodržení minuty ticha před zápasem dohodli.

Nicméně Saudský tým vysvětlil, že minuta ticha není v souladu s jejich kulturou, a že nechají Australany držet pietu podle jejich zvyku a zůstanou na své části hřiště.

To se ale kříží s událostí, kdy jiné země Perského zálivu minutu ticha držely. A to za saudského krále Abdulláha.

A konečně při zápase mezi Barcelonou a saudským fotbalovým klubem Al-Ahli Saudi FC, který se konal v Kataru v prosinci 2016, Saudové s držením minuty ticha také problém neměli.

Tak nevím.

Komentáře

komentáře