Chtěl vraždit v Británii. Zavřeli ho a teď se ho nemůžou zbavit.

0
Skupina Al Muhajiroun, na kterou byl Jordánec napojen

Muž jordánské národnosti dorazil do Anglie jako ilegál krátce pro útocích z 11. září v USA na rozkaz skupiny napojené na Al Kajdu.

V Anglii používal falešné jméno, což mu umožnilo nejen vyhnout se deportaci, ale i pro sebe a svou ženu získat obecní dům a obdržet nejméně 100 tisíc liber v benefitech.

Dařilo se mu držet mimo pozornost úřadů až do doby, kdy jeho banka policii upozornila na podivné transakce na jeho účtu.

Při domovní prohlídce u něj policie objevila instrukce, jak odpálit výbušniny a kde udeřit. Jeho cílem měly být noční kluby a letiště.

Měl také instrukce vybudovat teroristickou buňku napojenou na zakázanou extremistickou skupinu Al Muhajiroun, ve které působil jak kazatel Anjem Choudary, tak i jeden z útočníků na London Bridge, Khuram Butt

Dostal 9 let, ze kterých si odseděl 5, ale když měl být deportován, začal se soudit, protože tvrdil, že deportace do Jordánska by porušila jeho lidská práva. Je totiž pravděpodobné, že v Jordánsku by s ním nejednali v rukavičkách a byl by mučen. Ačkoliv musí nosit náramek, díky němuž policie stále ví, co s ním je, a nesmí se přiblížit k letišti nebo větším nádražím, je na svobodě a užívá si život za peníze britských daňových poplatníků.

Ačkoliv jej ministerstvo vnitra popsalo jako moderního člena Al Kajdy, jeho deportace je nepravděpodobná a Brity jeho soudní výlohy stály již 250 tisíc liber.

Komentáře

komentáře