Domů Pevnost Evropa Starostka Říma vyzvala k zastavení přílivu imigrantů do města

Starostka Říma vyzvala k zastavení přílivu imigrantů do města

0
Starostka Říma, Virginia Raggi

Starostka města Řím, Virginia Raggi, za stranu 5 hvězd, vyzvala vládu, aby už do města neposílala další imigranty, kterými je město přeplněné.

Do Itálie od roku 2014 dorazilo půl milionu imigrantů a většina z nich je v azylových centech ve velkých městech, jako je Řím.

Raggi napsala ministru vnitra, který je odpovědný za plány na relokaci imigrantů z míst vstupu do země na jižním pobřeží do zbytku země, aby zastavil příjezd dalších z nich do hlavního města.

“Tato administrativa doufá, že při rozhodování o budování nových center bude vzat v potaz evidentní tlak, který migrace Římu způsobuje, a následky, které mohou být sociálně devastující.”

5 hvězd již v minulosti učinilo několik odvážných prohlášení ve věci imigrace, a jeho potenciální kandidát na premiéra, Luigi Di Maio, obvinil humanitární skupiny, že lodím s migranty slouží jako taxíky.

Pouhá jedna třetina z 8000 italských radnic nabídla imigrantům přístřeší. Policie v Římě pravidelně boří dočasné kempy, které si imigranti ve městě ve snaze dostat se na sever Evropy staví.

Dopis římské starostky už odsoudily levicové skupiny jako “xenofobně pravicový”.

Komentáře

komentáře