Muž, který postřelil republikánského kongresmana, byl stoupec Bernieho Sanderse a levičák

0
James T. Hodgkinson

Zatímco na iDnes pátrají po motivu podle nich zřejmě střelce s duševní poruchou, ostatní už mají ohledně střelby ve Virginii jasno. Střílel stoupenec Bernie Sanderse a jeho účty na sociálních sítích jsou plné odkazů na radikálně levicové myšlenky.

James T. Hodgkinson (66), který zranil republikánského kongresmana Steva Scalise, byl po útoku zastřelen policií. Co o něm řekly jeho účty na sociálních sítích?

Bernie Sanders přiznal, že muž mu během volební kampaně pomáhal jako dobrovolník

Jeho Facebook je plný nenávisti vůči prezidentu Trumpovi. Ještě v pondělí psal, že Trump by měl jít do vězení za velezradu.

Sledoval všechny známé levicové komentátory, kteří jsou svým anti-trumpovským fanatismem proslulí.

V březnu vyzýval ke “zničení” Trumpa

Svědek ze hřiště popsal, že se Hodgkinson před střelbou zeptal, jestli tým, který je na hřišti, jsou Demokraté, nebo Republikáni.

Motiv jeho činu je evidentní. Byl zradikalizován médii, které vybičovávají proti-Trumpovskou hysterii a bagatelizují násilí, které levice v USA používá jako svůj hlavní argument. Konečně důkazem je i situace právě teď, těsně po střelbě, kdy se média snaží jeho čin omluvit napadáním republikánského kongresmana pro jeho účast na konferenci pořádanou Davidem Dukem v roce 2002, kde Scalise promluvil.

Prezident Trump již svému “příteli a patriotovi” Scalisovi vyjádřil podporu a prohlásil, že kongresman byl těžce raněn, ale plně se uzdraví.

Komentáře

komentáře