Šéf amerického imigračního oddělení: Ilegálové by měli žít ve strachu z deportací

0
Thomas D. Homan

Ilegální imigranti by měli žít ze strachu z deportace, říká šéf amerického Imigračního a celního oddělení (ICE), který se staví proti rostoucímu sentimentu ze strany Demokratů a aktivistů po celé zemi, kteří si stěžují, že agenti prosazují zákony tak, jak mají.

Thomas D. Homan, výkonný ředitel ICE, říká, že kdokoliv je v zemi bez povolení může být zatčen, a ti, u koho byla soudcem nařízena deportace, musí být deportováni, aby měly zákony nějaký smysl.

Jeho slova jsou výraznou změnou pro agenturu, které prezident Obama zakázal vymáhat zákon, když došlo na více než 9 milionů z celkových 11 milionů ilegálních imigrantů v zemi. Neomezováni Obamovými zákazy nyní agenti dramaticky zvýšili počty zatčení.

Levicové skupiny jsou rozzuřené a pro “traumatizované” imigranty požadují mírnost.

Thomas Homan necítí žádnou lítost.

“Pokud jste v této zemi nelegálně a spáchali jste zločin tím, že tu jste, neměli byste se cítit dobře, měli byste se ohlížet přes rameno. Měli by jste se obávat.”

Šéfka Hraniční stráže, Carla Provost, hájila 110 km plotu, který chce prezident Trump postavit příští rok, když řekla, že zeď ucpe díry tam, kde je nelegální aktivita stále problém v San Diegu a v částech Texasu.

Řekla, že jihozápadní hranice je na středním riziku průniku a potřebuje zeď. Řekla, že stavba na oněch 110 km začne v březnu nebo dubnu.

Thomas Homan zatím říká, že potřebuje víc detenčních lůžek pro větší počet ilegálních imigrantů, když teď jeho agenti jsou v plném nasazení bez Obamových omezení.

Říká, že počet zemí, které odmítají přijímat deportované zpět, se snížil o polovinu, zatímco počet policistů a šerifů trénovaných na deportace ilegálních imigrantů se téměř zdvojnásobil, a měl by se do konce dalšího roku ztrojnásobit.

Vedle toho 400 tisíc ilegálních imigrantů, kterým byla nařízena deportace, ale byli za Obamy ignorováni, jsou nyní zpět na seznamu priorit.

To všechno znamená, že víc ilegálních imigrantů bude zadrženo a deportováno.

Komentáře

komentáře