Čech zavražděn gangstery v Baltimoru

0

V úterý ráno okolo 2:45 odpověděla hlídka v Baltimoru na informaci o střelbě na Boston Street ve čtvrti Canton, kde našla bílého muže se střelnou ránou v hlavě. Tím mužem byl známý baltimorský barman a kluk s českými kořeny, Sebastian Dvorak.

Před dvěma dny měl své 27. narozeniny a protože o víkendu pracoval, sešel se v pondělí večer s přáteli a slavili. Jeho kamarád, Matthew Drechsler, si vyčítá, že ho nedoprovodil na taxi, nebo nešli domů společně, ale možná by teď nežil ani on. Místní policie zveřejnila záběry z pouličních kamer, které zachycují dva černochy utíkající z místa činu a snažící se skrýt před projíždějícími auty. To oni Seba, jak mu přátelé říkali, zavraždili?

Sebův otec, David Dvorak, promluvil před novináři:

“Byl výjimečný v mnoha ohledech. Rozzářil každou místnost a byl mnohými milován. Nemůžeme vyjádřit, jakou bolest nám a mnoha dalším jeho ztráta způsobila.”

Baltimore je jedno z nejnásilnějších měst v Americe. Podle statistik zde téměř 70 procent obyvatel tvoří černoši a v průměru jednou za den zde dojde k vraždě. Bílí lidé Baltimore postupně opouštějí a vražda Seba Dvoraka z města možná dostane další.

“Nikdy, během všeho toho násilí, co se tu stalo, jsem neuvažovala o stěhování a najednou, žijete tu, toto je můj domov, a vážně miluju tohle město a vše, co nabízí, ale vážně se začínám cítit ne v bezpečí,” říká obyvatelka Stephanie Yankaskas.

V Baltimore je také něco, co my v Evropě vůbec neznáme. Děti mladší 14 let nesmějí být po deváté večer na ulici. Děti mezi 14 a 16 lety smějí být na ulici do deseti hodin večer kromě víkendů a léta, kdy mohou být venku do jedenácti. Cílem je, aby nebyly vystaveni násilí.

Comments

comments