Pozor na kokosový olej, tvrdí americká kardiologická organizace

0
ISTOCK/JOANNAWNUK

Americká kardiologická organizace (American Heart Association) zveřejnila report, ve kterém varuje před užíváním kokosového oleje.

Organizace zveřejnila report, ve kterém srovnala existující data ohledně nasycených tuků. V sedmi testech ze sedmi došlo užíváním kokosového oleje ke zvýšení “špatného” cholesterolu. Vědci nevidí rozdíl mezi kokosovým olejem a jinými oleji, které mají vysoké procento nasycených tuků, jako je máslo, hovězí tuk a palmový olej. Ve skutečnosti celých 82% tuků v kokosovém oleji je nasycených, což je mnohem více, než máslo (63%), hovězí tuk (50%) a vepřové sádlo (39%).

“Protože kokosový olej zvyšuje LDL cholesterol, spouštěč kardiovaskulárních nemocí, a nemá žádné známé pozitivní účinky, varujeme před jeho používáním,” prohlašuje organizace.

Americká kardiologická organizace doporučuje lidem, kteří potřebují snížit cholesterol, konzumovat jen 6 % nasycených tuků z denního kalorického příjmu.

Organizace doporučuje přijímat rostlinné nebo olivové oleje. Kokosový olej ale úplně nezavrhuje.

“Může sloužit jako efektivní hydratační krém, nebo vlasový kondicionér. Můžete jej použít na vaše tělo, ale ne ve vašem těle,” říká autor reportu Frank Sacks, profesor prevence kardiovaskulárních nemocí z Harvardu.

zdroj

Komentáře

komentáře