Rusové tvrdí, že zabili vůdce IS, Abu Bakra al-Baghdádího

0

Rusko dnes prohlásilo, že během leteckého náletu na sraz vůdců IS na předměstí Rakky, byl zabit vůdce kalifátu, Abu Bakr al-Baghdádí.

Ruský ministr obrany tvrdí, že Baghdádí byl spolu s dalšími veliteli zabit na konci května.

Pokud je to pravda, znamenalo by to obrovský úspěch pro dosavadní ruské operace v Sýrii, které od září 2015 podporují legitimně zvoleného prezidenta Assada.

Ministr tvrdí, že během náletu 28. května na sraz vůdců IS na okraji Rakky, fakticky hlavního města IS, bylo zlikvidováno 30 velitelů a asi 300 bojovníků.

Ruská rozvědka měla získat o srazu, na kterém se řešilo stažení IS z Rakky na jih, informace dopředu, a předala své poznatky armádě. Ruská armáda vyslala drony, které situaci monitorovaly, a poté vyslala letku bombardérů Su-34 a stíhaček Su-35, aby na islamisty zaútočila.

“Podle informací, které jsou ověřovány skrze různé kanály, se vůdce IS Abu Bakr al-Baghdadi této schůzky také účastnil a během náletu byl zabit,” stojí v prohlášení ministerstva.

Rusové tvrdí, že před nadcházejícím útokem varovali Američany, kteří v oblasti také působí.

Podle informací ministerstva nálet zlikvidoval i další vůdce IS jako byl Abu al-Khadji al-Mysri, Ibrahim al-Naef al-Khadj a Suleiman al-Shauah.

Ať shoří v pekle.

Komentáře

komentáře