“Tohle je naše ulice a my si tu budeme dělat, co chceme,” křičeli imigranti v Německu

0
Ilustrační foto

Vše začalo tím, když místní obyvatelé po půlnoci požádali skupinu Afričanů, aby ztlumili nebo vypnuli muziku z rádia, protože chtějí spát. Skončilo to napadením místních židlemi a nutným odvozem do nemocnice.

Wurzen je krajské město v oblasti Lipska. V pondělí, krátce po půlnoci, tu v jedné městské části dva místní obyvatelé už měli dost hluku, který tu vycházel z rádia, a přišli jeho původce požádat o to, aby muziku buď ztlumili, nebo úplně vypnuli. A to si dovolili dost. Pětice Afričanů z Eritrey a Mozambiku jim nejdříve vysvětlila, že toto je prý jejich ulice a oni si mohou dělat, co chtějí, a následně na ně zaútočila dřevěnými židlemi, a když byli dobiti k zemi, tak i kopanci.

Policie, která na místo dorazila, oběma mužům zajistila převoz do nemocnice a “mladíky” ve věku od 18 do 27 let, zajistila. Všech pět Afričanů bylo následně obviněno z několika trestných činů.

Událost ale měla dohru. Před domem, kde Afričané žijí, se v pátek večer shromáždilo asi 60 německých nacionalistů a místních občanů a volali po pomstě. Skandovali hesla jako “cizinci pryč” a “Německo Němcům”.

Komentáře

komentáře