Běloch vjel v Londýně do muslimů shromážděných u mešity

0

Muž, běloch, vjel dnes krátce po půlnoci do hloučku muslimů odcházejících z mešity ve Finsbury Park na severu Londýna. V tuto chvíli je po incidentu jeden mrtvý a osm zraněných a muslimský londýnský starosta Khan jej označil za teroristický útok zaměřený na určitou skupinu lidí.

Svědci z místa popisují, že jeden z muslimů měl dostat po odchodu z mešity srdeční kolaps a lidé kolem něj mu poskytovali pomoc, když se v ulici objevila dodávka a vjela do lidí, kteří muže oživovali. Dodávka poté zůstala stát na místě s lidmi uvězněnými pod ní, a ostatní muslimové se seběhli, dodávku nadzvedli a vytáhli ty, kdo byli pod ní.

Řidič byl vytažen z kabiny a část lidí jej chtěla lynčovat, ale větší část trvala na tom, aby vyčkali do příjezdu policie. Ta k mužově štěstí na místo dorazila velice rychle, muže zatkla, a uzavřela oblast.

Jediná informace o muži, který do muslimů s bílou dodávkou vjel, je zatím jeho věk. 48 let. Podle některých svědků neříkal při svém zadržení nic a sám byl otřesen. Podle jiných měl křičet, že chce zabít všechny muslimy.

Comments

comments