Mešita ve Finsbury Park má dlouhou historii vytváření islámských radikálů a teroristů

0

Pokud člověk, který dnes krátce po půlnoci vjel do muslimů vycházejících z mešity ve Finsbury Park, spáchal svůj čin úmyslně, nevybral si žádnou běžnou mešitu. Mešita ve Finsbury Park má dlouhou historii vytváření islámských radikálů a teroristů.

Bylo to právě zde, kde před 12 lety kázal jednoruký kazatel, Abu Hamza al-Masri, který byl v USA kvůli terorismu odsouzen na doživotí, a radikalizoval mnohé londýnské muslimy, kteří buď odjeli do Afghanistánu jako bojovníci Al-Kajdy, do Sýrie jako bojovníci Islámského státu, nebo páchali zlo v Británii.

Abu Hamza al-Masri

Mešita, která byla založena v roce 1988, se na konci 90. let stala domovem mnoha islámských radikálů. Kromě Hamzy to byl třeba Kamel Bourgass, který si nyní odpykává trest za vraždu policisty, Richard Reid, který se pokusil spáchat atentát s bombou ve své botě, Zacarias Moussaoui, jeden ze zosnovatelů 11. září, nebo Mohammed Sidique Khan, který se v roce 2005 odpálil v londýnském metru.

Současný management mešity tvrdí, že se posledních 10 let snaží své návštěvníky deradikalizovat.

Na historii mešity dnes upozornil i Tommy Robinson.

Z celé situace si někteří lidé dělají trochu legraci, když kopírují hesla, které politici použili v případě muslimských teroristů. Takže internet je plný hesel “terorismus je součástí života ve velkém městě, žádné drama se nekoná”, “Modlitby pro Finsbury, to by mělo pomoci” a podobně.

Komentáře

komentáře