Šéf britských labouristů navrhl vyvlastnit rezidence bohatých. To je komunismus!

0

V reakci na požár Grenfell Tower, který si minulý týden vyžádal životy již 79 lidí z převážně chudších vrstev, šéf britských labouristů Jeremy Corbyn navrhl, že by se měly vyvlastnit byty a rezidence bohatých, aby se vyřešil problém s bydlením chudých.

V parlamentu prohlásil:

“Není možné, abychom v Londýně měli prázdné luxusní rezidence a luxusní byty jako budoucí investice (jejich majitelů), zatímco bezdomovci a chudí hledají, kde by složili hlavu. Tento problém musíme řešit.”

Jinými slovy, pokud jste pracovití a schopní a povedlo se vám vydělat víc peněz, než utratíte, Jeremy Corbyn by vám je vzal, a rozdal těm méně pracovitým a méně schopným v zájmu nějaké “sociální spravedlnosti”. A jeho strana nebyla daleko od vítězství ve volbách. Labouristy podporují hlavně mladí a imigranti, což vzhledem k demografickému vývoji Británie nedává schopným Britům zrovna růžové vyhlídky.

Mluvčí premiérky Theresy May jakékoliv komunistické praktiky ostře odmítla:

“Nepodporujeme návrhy na zabavení soukromého majetku. Naší prioritou je nalezení náhradního ubytování v té samé čtvrti, nebo ve čtvrti sousední, a tak to bude.”

Premiérka slíbila, že náhradní státní ubytování bude nalezeno do tří týdnů.

 

Komentáře

komentáře