30 procent Rusů se identifikuje jako muslimové

0

Třicet procent Rusů se podle průzkumu marketingové agentury ZoomMarket považuje za muslimy. Je to jen o 12 procent méně, než 42 procent těch, kteří se považují za ortodoxní křesťany. Asi 18 procent jsou ateisté a ostatní náboženství se v procentech dají spočítat na prstech jedné ruky.

Asi tři procenta Rusů o sobě říká, že jsou katolíci, dvě procenta protestanti a po jednom procentu se identifikují jako budhisté, židé, řečtí katolíci nebo slovanští pohané.

Nejvíc ortodoxními místy jsou Samara, kde žije 57 procent ortodoxních křesťanů, Nižnij Novgorod a Perm (53 procent), Novosibirsk (49 procent) Petrohrad a Krasnojarsk (43 procent) a Voroněž (41 procent).

Místa s největším počtem muslimů jsou Kazaň (72 procent), Krasnodar (43 procent), Voroněž (31 procent), Jekatěrinburg (29 procent), Krasnojarsk (28 procent) a Moskva (26 procent).

Nejvíc ateistickými městy jsou Petrohrad (26 procent), Voroněž a Jekatěrinburg (23 procent), Krasnojarsk (22 procent), Moskva (21 procent) a Novosibirsk (18 procent).

Komentáře

komentáře