EU hrozí zemím, které si odmítají vzít zpět své imigranty

0
Foto Reuters

Země, které si odmítají vzít zpět své občany, kteří do Evropy přišli nelegálně, pocítí omezení ze strany EU. Rozhodnutí zavést vízová omezení pro tyto země padlo na summitu EU, který skončil tento pátek. Mezi postiženými zeměmi by se mohla ocitnout Bangladéš a Nigérie.

Evropská unie považuje většinu žadatelů o azyl v Evropě za ekonomické imigranty, a chce je poslat domů. Podle pravidel EU to bude problém s lidmi, kteří odešli například ze Sýrie, kde zuří válečný konflikt.

EU může poslat domů imigranty z bezpečných zemí, ale některé si svoje lidi nechtějí vzít zpátky. Proto padl návrh, že by tyto země mohly být potrestány omezením vstupu do Evropy, což by je mělo přinutit si své imigranty vzít zpět.

Zatímco v současné době panuje křehká dohoda s Tureckem, díky níž se přes tuto zem do Evropy dostávají jen desítky až stovky ilegálů měsíčně, hlavním bodem imigrace do Evropy je Libye. Tu využívají především imigranti z Afriky.

Snaha některých evropských činitelů na řešení imigrantské otázky ale naráží na ideje takových lidí, jako je například nový francouzský prezident Macron, který prohlásil:

“Musíme přijímat uprchlíky, protože je to naše tradice a naše čest. Uprchlíci nejsou jacíkoliv imigranti, nejsou to ekonomičtí imigranti. Jsou to lidé, kteří utíkají ze své země za svobodou kvůli válce nebo politické situaci, řekl na schůzce s německou kancléřkou Merkel.

Komentáře

komentáře