Vrah Lee Rigbyho ve vězení radikalizuje ostatní vězně

0
Michael Adebolajo a jeho oběť, Lee Rigby

Islamista Michael Adebolajo, který se svým komplicem zavraždil britského vojáka Lee Rigbyho, zasvětil svůj zbývající život ve vězení v konverzi co nejvíce vězňů v bojovníky Islámského státu, kolik to jen bude možné. A podle zdrojů z věznice je celkem úspěšný.

Adebolajo, který je ve vězení popisován jako “násilný, nevypočitatelný a hrozba pro ostatní vězně,” s indoktrinací spoluvězňů začal hned po svém příchodu. Desítky vězňů prý podlehly jeho charismatu a radikálnímu islámu a přísahali, že se po svém propuštění z vězení stanou džihádisty.

Jeden z vězeňských úředníků řekl:

“Adebolajo tráví většinu času, kdy je vzhůru, kázáním o islámu komukoliv, kdo naslouchá. Vidí každého vězně jako potenciálního vojáka IS a je mu jedno, jestli je to muslim nebo ne. Je velmi charismatický, a někteří z méně odolných vězňů mu mohou propadnout. Je velmi nebezpečný.”

Muslimský zabiják, který je uvězněn na doživotí v přísně střeženém vězení HMP Frankland, stojí britské daňové poplatníky v přepočtu 45 tisíc Kč týdně. Přesto jej dozorci nemohou absolutně ohlídat a nejsou schopni jeho kázáním a radikalizaci ostatních vězňů zabránit.

Komentáře

komentáře