Německo: Žadatelé o azyl přebírají obchod s drogami

0
Policie v Berlíně zatýká dealery drog

Policie v německém spolkovém státě Šlesvicko-Holštýnsko je znepokojená zjištěním, že stále více žadatelů o azyl se podílí na obchodu s drogami. Spolu s tím také došlo k nárůstu hromadných rvaček, kterých se jen ve městě Lübeck stalo od začátku května 12. V bitkách, ve kterých bylo zapojeno až 20 lidí najednou, byly použity nože a policie je přesvědčena, že rvačky žadatelů o azyl mají souvislost s obchodem s drogami. Informoval o tom německý list Schleswig-Holsteinische Zeitungsverlag.

Mluvčí policie v Lübecku, Stefan Muhtz, říká, že rváči jsou ze zemí jako je Irák, Sýrie, Afghanistán a země severní Afriky. Podle něj dochází k nárůstu užívání tvrdých drog i objemu, který se do země dostává.

Za tímto obchodem prý stáli tradičně Němci a Rusové, ale v současnosti jsou v něm stále víc zapojeni žadatelé o azyl.

Lübeck ale není jediným místem, kde došlo k masové rvačce mezi imigranty kvůli drogám. Ve měste Eutin byli čtyři muži zraněni poté, co se do sebe pustila skupina 15 azylantů, kteří bojovali noži a bejsbolovými pálkami. Náměstí v centru města, kde ke rvačce došlo, policie později označila jako nebezpečné místo.

Před časem jsme informovali i o situaci v Berlíně, kde dochází ke spolupráci mezi salafisty a drogovými dealery. Tento trend je nyní na vzestupu v celém Německu.

Komentáře

komentáře