Italská migrační centra kolabují. V posledních 2 dnech připlulo 13 500 Afričanů

0

Afričané číhající na pobřeží Libye využili mírné počasí v posledních dnech a vstoupili do moře na cestě do Itálie. V pondělí se jich na různých lodích vylodilo 5000, v úterý dokonce 8500. A to už je invaze. Invaze, která nerušeně pokračuje, respektive je ze strany Evropské unie podporována.

V podstatě každý den dochází k situace, že se Afričané, kteří táboří na libyjském pobřeží, nalodí na jakékoliv plavidlo, a buď ještě u břehu, nebo o něco dál, jsou naloženi na loď nějaké neziskovky nebo loď italské pobřežní stráže, a dovezeni do Itálie. Ačkoliv většina z nich chce z Itálie pryč, do země se štědrým sociálním systémem, přísně střežené hranice italských sousedů jim v tom brání, a tak zůstávají v Itálii, kde jsou jen na obtíž.

Politik za stranu Forza Italia, Paolo Romani, vyzval k uzavření italských přístavů a použití všech právních prostředků. Vyzval také Radu bezpečnosti OSN k vytvoření strategií, které by zabránily odplouvání lodí z Libye a k zákazu neziskovek, které imigrantům slouží jako bezplatné taxíky.

Komentáře

komentáře