Japonsko úspěšně popírá tvrzení, že “diverzita je naší silnou stránkou”

0

Pokud se budeme bavit v rovině bezpečnosti a celkové spokojenosti obyvatel, země s vyšší etnickou diverzitou obyvatel na tom nejsou dvakrát dobře. V Evropě je na tom v tomto směru nejlépe Island, který je etnicky téměř homogenní, a v Asii Japonsko, které nepřijímá téměř žádné imigranty. List Economist popisuje, že japonská policie prakticky nemá co na práci.

Japonsko má jednu z nejnižších kriminalit na světě. Na 100 tisíc obyvatel eviduje pouhých 395 vražd ročně. V Rusku je to 13 681, v USA 12 253. Také počet loupeží je jeden z nejnižších na světě. A tak zatímco počet policistů zůstává v Japonsku poměrně vysoký, muži zákona nemají co dělat, a důkladně řeší každou drobnost, na kterou už policie v západním světě mnohdy nemá čas. Jako třeba jízdu na kole na červenou, nebo prevenci kriminality, díky níž má Japonsko jednu z nejnižších recidiv na světě. Oproti 666 vězňům na 100 tisíc obyvatel, které má USA, je v Japonsku uvězněno na 100 tisíc obyvatel jen 45 lidí.

Nízká kriminalita ale není jen výsledkem policejní práce, ale především fungováním japonské komunity, která je tradičně slušná a ukázněná bez narušení cizími vlivy.

 

 

Komentáře

komentáře