Domů Pevnost Evropa Frankfurt se stal prvním německým městem, kde Němci netvoří většinu

Frankfurt se stal prvním německým městem, kde Němci netvoří většinu

0

Masová imigrace má jeden logický dopad, který se často zamlčuje, a tím je etnická proměna obyvatelstva. Prvním německým městem, kde se toto stalo realitou, je velkoměsto Frankfurt nad Mohanem. Podle nejnovějších údajů zde 51,2 procent jeho obyvatel tvoří lidi neněmeckého původu.

Podle městské sekretářky pro integraci, Sylvie Weber, je ve městě mnoho menšin, ale žádná netvoří jasnou většinu. Nejpočetnější menšinu tvoří Turci, kterých je ve Frankfurtu 13 procent ze všech obyvatel.

49 procent z těch s kořeny mimo Německo žije ve Frankfurtu pod hranicí bídy. Počet svobodných matek mezi imigranty je výrazně vyšší, než mezi Němci. Asi dvě třetiny mladých lidí ve městě jsou imigranti.

Někteří aktivisté tento stav vítají a tvrdí, že ve chvíli, kdy nebude existovat žádná jasná etnická většina, nebude se čemu přizpůsobovat a kam integrovat, a diverzita bude novou normou. Velká evropská města budou připomínat New York, kde nikdo nepatří k žádné etnické většině, ale etnické menšině (bílí v New Yorku tvoří asi 40 procent obyvatel).

Komentáře

komentáře