Brutální boj mezi britským komandem a bojovníky Islámského státu

0
Foto Getty

O tom, že válka není jen o tom někam shodit bombu a pak jít spočítat mrtvé, se nedávno přesvědčili bojovníci britských SAS, kteří byli na průzkumné misi proti Islámskému státu poblíž Mosulu. Tváří tvář veliké přesile svedl tým s džihádisty čtyřhodinovou přestřelku, při které Britové zlikvidovali asi 20 nepřátel. Nakonec je ale islamisté obklíčili u ohybu jedné řeky a Britové, kterým každému zůstalo asi jen 10 nábojů, se rozhodli nedat svůj život lacino.

Džihádisté, kterých bylo asi 50, se přibližovali po obou březích řeky. Muži z britského komanda si podali ruce, dali si sbohem, a vyrazili do svého posledního boje. Vystříleli poslední náboje, a se vším, co měli po ruce, se s řevem na bojovníky Islámského státu vrhli. Ti je chtěli dostat živé a tak došlo k brutálnímu boji muže proti muži.

Ilustrační foto

Skvělý výcvik a zuřivost Britů bojovníky Islámského státu zaskočily. Jeden člen SAS usmrtil svého soupeře tím, že mu zatlačil hlavu do rozbahněné řeky a utopil ho. Když se džihádista přestal hýbat, vzal kámen, a rozbil s ním hlavu jinému, který zápasil s jeho kamarádem.

Další člen SAS bojoval pažbou své pušky, se kterou zlikvidoval tři nepřátele. Jiný Brit se oháněl s bajonetem tak dobře, že poslal do pekla několik dalších islamistů.

Britské komando, jehož členové prý bojovali, jako “šílení válečníci”, v průběhu pětiminutového boje zabili 12 dalších bojovníků Islámského státu a ostatní zahnali na útěk. Dokonale tak naplnili heslo SAS – “Kdo má odvahu, vítězí.”

Kromě drobných ran se Britům nic vážného nestalo, a o dva dny později již byli opět v aktivní službě.

Komentáře

komentáře