Izrael prý nemá zájem na vítězství Assada v Sýrii

0

Na hranici Izraele a Sýrie eskalují zárodky možná nového konfliktu. Izrael zde poměrně agresivně reaguje na zbloudilé střely, které dopadají na jím okupované území Golanských výšin ze syrské strany. Tam přitom dochází k těžkým bojům mezi vládními silami a povstalci všeho druhu, včetně těch islamistických. Jen v minulém týdnů Izrael na syrské vládní jednotky zaútočil šestkrát. Dva syrští vojáci během těchto útoků zahynuli.

Investigativní novinář Rick Sterling řekl pro RT:

“Jak syrská armáda postupuje a pomalu ale jistě drtí ozbrojenou opozici, teroristy v Sýrii, Izrael eskaluje své útoky a intervenci.”

Assad ale údery nevrací.

“Mají dost bojů v Sýrii. Je tam tak mnoho teroristů a tzv. umírněných rebelů, kteří jsou spojeni s Al-Kaidou. Mají dost práce tam a nepotřebují eskalaci s Izraelem. Je to opravdu nebezpečné,” říká Sterling.

“Je to jasné porušení syrské nezávislosti. Izrael také na Sýrii útočí, i když střely dopadají od tamních teroristických skupin. Používají to jako záminku a už bylo ukázáno, že teroristé mohou vypálit pár střel na izraelské území a využít Izraelce ke společnému útoku na Syřany,” dodává Sterling.

Jak řekl bývalý izraelský velvyslanec v USA, Michael Oren, Izrael preferuje teroristy místo syrské vlády. Řekl, že Izrael preferuje lidi, které nemá rád, kteří nejsou spojeni s Íránem proti těm, kteří jsou. Izrael má podle něj co ztratit. Snaží se Sýrii zabránit porazit teroristy, protože vnímá, že je to Hizbaláh a Írán v alianci se Sýrií, kdo v Sýrii s terorismem bojují.

Komentáře

komentáře