V Calais se mezi sebou servala stovka Afričanů

0

Dvanáct zraněných si vyžádaly střety mezi Etiopany a Eritrejci, tradičně znepřátelenými africkými národy, ke kterým došlo ve francouzském přístavním městě Calais. Asi stovka se jich do sebe pustila tyčemi a kameny v pátek v noci a roztroušené boje trvaly až 12 hodin. Podle místostarosty města, Philippe Mignoneta, musela policie k rozprášení těch šílenců použít slzný plyn.

K dalším střetům došlo v sobotu odpoledne, po kterých zůstalo zraněných 16, z toho jeden těžce. Policie zatkla několik mužů, většinou Eritrejců.

Má se za to, že k bojům došlo, když neziskovka začala vydávat jídlo. V Calais platí pro distribuci jídla a vody, a stavbu improvizovaných táborů přísná pravidla, aby do města nebyli imigranti přilákáni a v Calais nevznikla nová “Džungle”.

Ulice Rue des Verrotières je jedinou ulicí, kde neziskovky mohou ilegálním imigrantům rozdávat jídlo, a právě zde došlo v pátek večer k první rvačce.

Město nyní pravděpodobně vydávání jídel zruší. “Vydávání jídel po celý den vytváří situace, kdy jsou na jednom místě shromážděny davy lidí, a dochází k nepokojům,” dodal Mignonet.

V Calais v současné době číhá na příležitost dostat se nelegálně do Británie okolo 600 Afričanů a Afghánců.

Komentáře

komentáře