V Dublinu pochodovalo 70 tisíc lidí proti potratům

0

Na tradičním každoročním “Pochodu pro život” se tento víkend v Dublinu sešlo 70 tisíc lidí, aby pochodovali za zachování osmého dodatku irské ústavy, který zakazuje potraty.

Niamh Uí Bhriain z Life Institute řekla:

“Je to výjimečný, silný den, kdy se masy lidí rozhodly ochránit osmý dodatek, říct ne potratům a ano Životu. Očekávali jsme 50 tisíc, ale jak se pochod pohnul centrem města, možná až 80 tisíc lidí zastavilo ve městě život, když se k průvodu připojili.”

“Lidé přišli říct, že bychom neměli odstranit právo na život, a že můžeme pro matky a děti udělat něco lepšího, než legalizovat něco tak barbarského a zpátečnického, jako je zabíjení dětí před tím, než se narodí,” dodala Uí Bhriain.

Irsko čelí rostoucímu mezinárodnímu tlaku na legalizaci potratů a především OSN je v tomto směru aktivní. Na začátku tohoto roku komise OSN pro ženská práva napadla irské zákony na podporu života s požadavkem, aby tato většinově katolická země odstranila osmý dodatek své ústavy, který potraty zakazuje.

Komise při OSN proti všem formám diskriminace proti ženám dokonce Irsko obvinila, že odpírání potratů porušuje lidská práva žen.

Jedna z účastnic pochodu, Aoife Pedruski, řekla na adresu protidemonstrantů, kteří na odpůrce potratů hlasitě křičeli vulgární hesla:

“Velmi cítím s ženami, které se dostaly do krizové situace, ale nemohu se zpronevěřit svému přesvědčení, když dojde na fakt, že ve hře je lidský život.”

Komentáře

komentáře