Blond džihádistka z Británie prosí a chce domů

0
Sally Jones a její muslimský manžel, kterého v roce 2015 zlikvidovali Američané

Sally Jones, bývalá punk rockerka, a rodilá Angličanka, patří k těm několika zvráceným ženám evropského původu, které zradily své země a své krajany, a přidaly se k vražedným maniakům z Islámského státu. Jones, která se svým neevropským manželem odešla do Sýrie, zde přijala nové jméno – Umma Hussain al Britani. Její manžel, Junaid Hussain, měl na starosti “digitální džihád” a v roce 2015 byl zlikvidován americkým dronem.

Jones se v Sýrii setkala se ženou, která stejně jako ona přišla do Islámského státu se svým manželem. Žena, jejíž pravé jméno nebylo zveřejněno, a která je nyní v uprchlickém táboře pod kontrolou Kurdů, vypověděla, že Jones by se nyní, když je IS na kolenou, chtěla vrátit domů. Prý, když spolu byly o samotě, Jones plakala, a mluvila o tom, že touží vrátit se do Anglie.

Sally Jones před odchodem do kalifátu

To ale bude složité. Pokud se domů skutečně vrátí, tak existují jen dvě možnosti. Buď se jí podaří z Rakky, kde žije, uprchnout, a v tom případě ji v Británii čeká doživotní vězení. Nebo se ji z Rakky uprchnout nepodaří, a do Británie se dostane v zinkové rakvi. Američané, kteří útok na hlavní město kalifátu vedou, už se nechali slyšet, že všichni zahraniční bojovníci, kteří se ve městě nacházejí, tam zemřou. A to včetně žen, které si v krutosti se svými mužskými protějšky v ničem nezadají. A možná i včetně dětí.

Dvanáctiletý syn Jones a jejího neevropského muže se prý podílel na zabíjení zajatců. Tak jako většina dětí kalifátu.

Světu se uleví, pokud se tito lidé z Rakky nedostanou živí.

Komentáře

komentáře