Nejdřív Rakousko vítalo, teď na hranice posílá vojáky

0

Je dobré, že si Rakousko svou chybu nakonec uvědomilo, ačkoliv následky jeho vítací politiky si tato země ponese ještě dlouho a je otázkou, zda už není pozdě. Nicméně v tuto chvíli Rakousko už další uprchlíky nechce a na hranice s Itálií, která invazi imigrantů koordinovanou levicovými neziskovými organizacemi nedokáže kontrolovat, posílá vojáky. Bude se střílet?

V tuto chvíli je k vyslání na hranice připraveno 750 vojáků a větší množství speciální techniky. Rakouský ministr vnitra Peter Doskozil řekl, že pokud se nápor imigrantů z Itálie nesníží, lze na hranicích očekávat zásadní změny. To může znamenat to, že na hranici s Itálií Rakousko obnoví kontroly, tak jako to udělalo v roce 2015 s Maďarskem. Pokud by kontroly k zajištění migrantů nebyly dostačující, není vyloučena ani určitá forma bariery.

Itálie nyní na jednu stranu hrozí lodím neziskovek, že je do svých přístavů přestane pouštět, na druhou stranu důrazně vyzývá další evropské země, aby “přijaly svůj díl zodpovědnosti.”

Italům je ale třeba připomenout, že za miliony Afričanů, kteří se do Evropy snaží dostat, nikdo žádnou odpovědnost nenese kromě jich samých, ani je sem nikdo nezval. Pokud Itálie příval imigrantů nezvládá, může k ochraně svých hranic zvolit ráznější prostředky. Má na to plné právo.

Komentáře

komentáře