Švédsko má informace o 2000 militantních islamistech v zemi

0

Za posledních 6 let se počet militantních islamistů ve Švédsku zdesetinásobil. Progresivní levicová politika na deradikalizaci muslimů podle všeho nemá vliv.

Šéf švédské tajné služby, Anders Thornberg, tvrdí, že mají informace o 3000 lidech, z nichž 2000 jsou islámští extrémisté. Většina těch ostatních, 600 až 700 pochází z prostředí pravicových a levicových extremistů. Přitom v roce 2010 tajná služba evidovala jen 200 násilných islamistů a 100 extremistů z levého a pravého spektra.

Tajná služba nyní dostává každý měsíc okolo 6000 tipů o extremismu. Před pěti lety to přitom byly 2000. Většina tipů přichází od veřejnosti, některé od zahraničních tajných služeb.

Thornberg z nárůstu extremistů před časem obvinil masovou imigraci do země: “Dříve to bylo jiné. Měli jsme tu radikály ze Severní Afriky, Středního východu a Somálska, ale všichni pracovali odděleně. Islámský stát je všechny spojil.”

Jeden z nejznámějších švédských konvertitů, který odešel do Sýrie, a právě teď je obklíčen spolu s dalšími teroristy v hlavním městě kalifátu Rakka, je bývalý expert na “islamofobii, Michael Skråmos. K IS se přidal v roce 2015 a od té doby se objevil v mnoha propagandistických videích.

Michael Skråmos

Ve chvíli, kdy začala bitva o hlavní město kalifátu, Skråmos islamisty ve Švédsku vyzval k teroristickým útokům ve švédských městech na švédské cíle.

Protože statisticky budou počty militantních islamistů podle všeho narůstat, otázka je, co s nimi Švédové chtějí dělat. Počkají si, až jich bude tolik, že ve Švédsku zahájí ozbrojené islámské povstání, nebo udělají to, co by udělali jejich předkové, a začnou je eliminovat?

Komentáře

komentáře