George Clooney, zastánce otevřených hranic, se v Evropě necítí bezpečně

0

Americký herec George Clooney nechvalně proslul začátkem února 2016, když jako jedna z mála tváří herecké branže vyjádřil otevřenou podporu německé kancléřce Merkel a její politice otevřených hranic, která do Německa dostala miliony imigrantů z Asie a Afriky. Pro Clooneyho bylo velmi jednoduché kázat o toleranci a otevřenosti – nečekal, že by nějakého imigranta kdy potkal. Ale realita, které běžní lidé denně čelí, nyní dostihla i jeho.

Clooney se vyjádřil, že si není jistý, zda se jeho žena a jejich dvě děti cítí po útocích v Londýně a Manchesteru v jejich venkovském domě v Anglii bezpečně. Ano, Clooney, ani nebydlí ve městě, kde k teroristickým útokům zcela výhradně dochází, a kde je koncentrace imigrantů největší. Bydlí si ve venkovském sídle daleko od problémů obyčejných lidí a stejně se necítí bezpečně.

Clooneyho dům v Anglii

I jeho druhý dům v Evropě, sídlo z 18. století v Itálii, mu nebude útočištěm. Nedávno zde totiž téměř v bezprostřední blízkosti vznikl provizorní tábor pro imigranty. Clooney měl jedinečnou možnost jim otevřít dveře svého domu a pozvat je dál. Místo toho prý hledá jiný dům v méně dostupné části Itálie.

Clooneyho dům v Itálii

Z Anglie se ale stěhuje zpátky do Los Angeles. Ironií je, že Clooney prezidenta Trumpa před rokem nazval xenofobním fašistou, ale najednou mu Trumpova Amerika se svým tvrdým postojem k nelegální imigraci a zákazem vstupu pro občany zemí spjatých s islámským terorismem nevadí.

Šašek. Ty celebrity jsou vážně všechny stejné.

Komentáře

komentáře