Milo Yiannopoulos žaluje nakladatelství, které nevydalo jeho knihu, o 10 milionů

0
Instagram Milo Yiannopoulos

Bývalý redaktor Breitbart News, extravagantní gay a pravicový politický aktivista Milo Yiannopoulos, žaluje nakladatelství Simon & Schuster, které na jaře zrušilo vydání jeho knihy “Dangerous”, o 10 milionů dolarů.

Yiannopoulos žalobu oznámil během párty uspořádané při příležitosti vydání své knihy, kterou si vydal vlastními prostředky. Nakladatelství Simon & Schuster se k žalobě vyjádřilo, že nemá šanci na úspěch a jde jen o humbuk, kterým chce Yiannopoulos ke své knize přilákat pozornost.

Fuck Simon & Schuster

Příspěvek sdílený MILO (@milo.yiannopoulos),

Yiannopoulos se k žalobě vyjádřil:

“Když nakladatelství řeklo mému agentovi, že knihu nevydají, byl jsem v šoku. Jejich dopis říkal, že text není dobrý, přitom ještě den předtím mi v hovorech, emailech a textových zprávách sdělovali, jak je skvělý. Vím, že šlo o víc. Tehdy jsem nebyl v pozici, abych s nimi bojoval, ale teď jsem, tak musí platit.”

Yiannopoulos se dostal na jaře do problémů, když se objevil jeho rok starý rozhovor, ze kterého mělo vyplývat, že obhajuje pedofilii. Yiannopoulos to popřel, ale to nezabránilo, aby ho nevyhodili z Breitbart News a nepřišel o smlouvu s nakladatelstvím, které mu již vyplatilo zálohu 85 tisíc dolarů z dohodnutých 250 tisíc.

Yiannopoulos si svou knihu nakonec vydal vlastním nákladem přes Amazon. Za první den se knihy prodalo 100 tisíc kusů.

Komentáře

komentáře