Lidé chtějí bojkotovat vodní park kvůli zahaleným muslimským ženám v bazénu.

0

Pokud přijde provozovatelům vodního parku v Čestlicích normální, že muslimští muži nutí své ženy chodit zahalené, a požadují to po nich i v parných dnech, když se chtějí vykoupat v bazénu, některým Čechům to normální nepřijde, a rozhodli se vodní park v Čestlicích bojkotovat. Lidé, kteří se v diskusi muslimek zastávají je za to na Facebooku nazývají špinavými Čecháčky.

Bouři nevole rozpoutala fotografie jednoho z návštěvníků parku, který zachytil muslimské ženy koupající se v černých hábitech. Přitom ve vodním parku je přísný řád v tom, co smějí mít návštěvníci na sobě, a například dlouhé plavky ke kolenům, tzv. bermudy, tu jsou přísně zakázány. Co je ale zakázáno českým klukům se na muslimské ženy nevztahuje. Alespoň tak se dá vykládat prohlášení, který vodní park zveřejnil na svém Facebooku.

“Zvláštním bodem jsou však novinky posledních let, jako například koupací trička nebo burkini, tedy koupací oděvy zahalující větší část těla. Některé modely zakrývají i hlavu, což je vidět na pořízených fotografiích.Toto oblečení je vyrobeno z materiálu vhodného ke koupání. Jedná se o celosvětový trend, se kterým se nesetkáváme jen my v Aquapalace Praha. V tomto případě klientky nic neporušují.”

I laik ví, že plavky bermudy jsou také vyrobeny z materiálu vhodného ke koupání. Proč tedy bermudy ne, a černé muslimské hábity ano? To jsme se nedozvěděli, ale podle diskuse to tak hodně lidem připadá zcela normální, a lidi, kteří to kritizují, označují různě. Zde je výčet těch nejzajímavějších urážek.

V diskusi je ale jasná převaha hlasů, které volají po bojkotu vodního parku. Zde jsou názory některých z nich:

Je třeba připomenout, že v západním světě je trend burkini zakazovat, protože omezují práva žen. Proč se vodní park v Čestlicích rozhodl jít jinou cestou a proti zájmům svých domácích klientů, je záhadou.

Komentáře

komentáře