Maďarská vláda spustila oficiální kampaň proti Sorosovi. Židé protestují.

0

Proti imigrační kampaň sponzorovaná maďarskou vládu, která používá na billboardech tvář finančníka Sorose, už získala své nepřátele.

Billboardy a celostránkové inzeráty v médiích, které se objevily po celém Maďarsku, ukazují smějícího se Sorose, který vytrvale kritizuje postoj maďarské vlády ve věci odmítání imigrantů, s textem: “Nenechte Sorose, aby se smál jako poslední.”

Soros (86) je maďarský Žid, který ze země emigroval po Druhé světové válce, zbohatl ve Spojených státech a dlouhodobě podporuje otevřené hranice a neomezenou imigraci do Evropy.

Mluvčí Sorose, Michael Vachon, kampaň odsoudil jako proti-evropskou.

“Xenofobie maďarského režimu a jeho démonizace uprchlíků, jsou proti-evropské,” řekl. “Kampaň maďarské vlády připomíná nejtemnější časy Evropy.”

Připojila se i Maďarská Židovská federace která premiéra Orbána vyzvala, aby kampaň zastavil.

“Tato kampaň, která není otevřeně antisemitská, má jasný potenciál vyvolat nekontrolované emoce, včetně anti-semitismu,” tvrdí.

V odpovědi židovské federaci Orbán tvrdí, že je jeho povinností chránit Maďary, včetně židovské populace, před nelegální migrací.

“Osoba, která používá své bohatství, moc, vliv a síť nevládních organizací, které financuje, k usazení milionů imigrantů v Maďarsku a Evropské unii, ohrožuje naši budoucnost,” napsal Orbán v dopise zveřejněném státní tiskovou agenturou.

“Miliardářský spekulant George Soros opakovaně ujistil, že toto je přesně to, co chce udělat.”

Sorosův mluvčí to odmítl s tím, že Soros chce, aby Evropa přijala ne miliony, ale “jen” stovky tisíc prověřených imigrantů.

Orbán naopak odmítl, že je kampaň proti Sorosovi motivována anti-semitismem.

Komentáře

komentáře