Retrívr přežil 9 měsíců v horách a vrátil se domů

0
Mo poté, co byla nalezena

Pes z města Boise je zpátky doma po devíti měsících strávených v horách v Idahu během brutální zimy.

Mo, starší Chesapeake Bay retrívr, se své rodině zatoulala minulé září během výletu.

Její majitelé, Darwin a Cindy Cameron zůstali v malé chatě asi 48 km od Boise celé tři měsíce a Mo hledali. Ale kvůli hlubokému sněhu a drsným podmínkám bylo hledání znemožněno.

V červnu ale Mo objevila Cheri Glankler, když pes zkolaboval u tamního ranče. Podle vzhledu psa bylo jasné, že žila sama v divočině. Cheri Mo vyfotila a fotky dala na Facebook. Ty se rychle šířily a brzy se dostaly i ke Cameronům, kteří zjistili, že jejich pes žije.

Nejdřív ale váhali, protože se k nim za tu dobu dostalo už tolik falešných zpráv o psech, kteří byli Mo podobní.

Mo během svého pobytu v divočině ztratila sluch a polovinu své váhy a Cheri je varovala, že nemusí být přesně takova, jak si ji pamatují.

“Všichni čekají také ty reakce jako z Disneylandu, jako je na těch videích, když se veteráni vracejí domů,” říká Cheri. “A abych byla upřímná, to není normální. Lidé nechápou, že se psi přepnou do módu přežití.”

I přes změnu chování u Mo ji Cameroni poznali skrz některé její způsoby a další odlišující detaily.

Mo těsně předtím, než se ztratila

Pár je vděčný všem, kdo jejich opětovné setkání umožnil.

“Úřad šerifa, lovci, kteří odložili své lovy a pomáhali ztraceného psa hledat,” říká Darwin. “Jsme tak rádi, že ji máme zpět.”

Cheri si po dobu, co měla čtrnáctiletou Mo u sebe, psa velmi oblíbila, a pojmenovala ji “Legenda” na počest všemu, co přežila.

“Kdo zachránil Mo? Mo zachránila Mo,” říká Cheri.

Komentáře

komentáře