Herec Shia LaBeouf, odpůrce Trumpa, zatčen za opilecké pobuřování

0
Shia LaBeouf řádí na policejní stanici v Georgii

Shia LaBeouf proslul nejen jako herec v takových filmech jako Transformers, Indiana Jones nebo v pokračovaní kultovního filmu Wall Street, ale také jako aktivista proti prezidentu Trumpovi. LaBeouf stvořil jakousi uměleckou performanci, zeď s nápisem “Nerozdělí nás”, věnovanou Trumpovi, během jejíhož vystavení v New Yorku se popral s kolemjdoucím.

Příliš se nevyznamenal ani o tomto víkendu ve městě Savannah ve státě Georgia, kde byl zatčen za opilecké pobuřování. Ve 4 hodiny ráno vylezl opilý ze svého hotelu, a člověka na ulici, u kterého stál policista, požádal o cigaretu. Když ji nedostal, začal křičet a být agresivní. Ve chvíli, kdy se jej policista pokusil zatknout, utekl zpět do hotelu, kde jej zatkly policejní posily. Následovala tiráda sprostých slov a dokonce i rasistické urážky směrem k jednomu bílému policistovi. LeBeouf se identifikuje po matce jako Žid.

“Kdybych měl zbraň, rozstřílím vás tady,” je slyšet na policejní kameře, když sedí spoutaný na zadní sedačce policejního auta.

Černému policistovi vyčítá, že má prezidenta, který se o něj nezajímá, a že je v policejním sboru, který o něj také nemá zájem. To vše opepřené spoustou sprostých slov. Nakonec policistům vyhrožuje drahými právníky.

Z jeho známého opilství si už v červnu dělal prezident Trump legraci, když zveřejnil tweet, ve kterém píše, že “když je Shia LaBeouf střízlivý, je to skvělý kluk.”

LaBeouf byl obviněn ze tří trestných činů a propuštěn na kauci 7000 dolarů.

Komentáře

komentáře