Německo v tomto roce čeká dalších 300 tisíc Iráčanů a Syřanů

0

Německá federální vláda odhaduje, že díky pravidlům slučování rodiny do Německa letos dorazí další statisíce Iráčanů a Syřanů.

Ministerstvo vnitra oznámilo, že v prvním pololetí roku 2017 udělilo azyl 90 389 lidem, a očekává, že v tomto roce dorazí ještě 180 tisíc lidí, což je zlomek proti 1 milionu, který země přijala v roce 2015.

Nicméně, jak upozorňuje Die Welt, úřady neberou v potaz počet migrantů, kteří se do země dostanou v rámci slučování rodin. Úřady odhadují, že se to týká dalších 200 až 300 tisíc migrantů, kteří by mohli přijít.

Kalkulace je založena na počtu víz, které již byly vydány, a na základě odhadu, kolik členů rodiny v průměru v rámci slučování obvykle dorazí.

Ačkoliv Německo pro nově příchozí možnost sloučení rodin pozastavilo až do března 2018, netýká se to těch, kteří do Německa přišli dříve. A těch je většina.

Díky tomu německá zastupitelství v Sýrii a okolních zemích čelí “dramatickému nárůstu v žádostech o schůzku kvůli rodinným imigračním vízům.”

Německo čelí obrovskému problému ve školství, protože má spoustu nových žáků, se kterými se nepočítalo. V celém Německu přibyl 1 milion lidí mladších 19 let. To vyžaduje náklady ve výši 4,7 miliard eur ročně a nejméně 42 800 učitelů.

Komentáře

komentáře